Kategorie

Šperky z kultivovaných perel. Perlové náhrdelníky, náramky a náušnice

Počet produktů: 64
Šperky z kultivovaných perel. Perlové náhrdelníky, náramky a náušnice

Perly byly od pradávna nazývány...

Perly byly od pradávna nazývány "děti světla" či "kameny moře".

Lidé jim přičítali božský původ, neboť nechápali, jak jinak než za pomoci nadpozemských sil, mohl v nevzhledných skořápkách primitivních živočichů vzniknout tak nádherný a dokonalý šperk. Perly proto prý mají magickou moc a léčivou sílu.

Podle jedněch přinášejí štěstí, podle jiných se v nich skrývají slzy a žal...

Staré perské legendy praví, že perly jsou slzy bohů, které klesly ke dnu, a polapeny schránkami měkkýšů se proměnily v okouzlující šperk.

Čínské báje vyprávějí o drakovi, Bohu deště, který letí nad mořem a z otevřené tlamy mu kanou krůpěje vláhy. Každá kapka, již zachytí otevřené čekající lastury perlotvorek, se v měsíčním světle promění v perlu.

Podle starých indických legend zase nejsou perly nic jiného než měsíční rosa proměněná božskými silami uvnitř schránek v perly.

Perlové náhrdelníky z pravých perel - ikony módních šperků jsou zpět v módě. Vidíme to nejen ve stále větší oblibě u mladších ročníků, ale i v neutuchajícím zájmu celebrit a slavných tváří.

Je pravděpodobné, že perlové šperky skutečně nikdy nevyjdou z módy, protože pravé perly nosily dívky již ve starém Římě.

Nejstarší dochovaný fragment perlového náhrdelníku se našel v hrobce perské princezny, která zemřela kolem r. 520 př. n. l. Tento vzácný nález je uložen v Louveru v Paříži.

Perly jsou symboly čistoty, je to vyloženě ženský kámen - i když slovo "kámen" není přesné, protože perly se rodí uvnitř perlorodky.

Perly a šperky z perel jsou skvělým talismanem pro zrozence v červnu a tradičním dárkem pro manželky k 3. či 30. výročí svatby: manžel perlovým šperkem své drahé ukazuje, že jeho city jsou stálé a věčné stejně jako perly.


Více

Produktů na stránce

Produktů na stránce