Kategorie

O NAŠICH ŠPERCÍCH

Převážná většina našich šperků je vyrobena následujícími technologickými postupy:

1) "Plátování"

Metoda plátování, je založena na technologii, kdy se pevná vrstva zlata (obvykle 9, 12 a 18 karátového) váže pomocí tepla a tlaku na jiný ušlechtilý kov ( většinou měd´).

Šperky vyrobené tímto způsobem nečernají, dlouho si udrží nádherný lesk a protože jsou zlaté nezpůsobují alergické reakce na obecné kovy. Svou kvalitou jsou srovnatelné s celozlatými šperky, ale jejich cena je přitom mnohonásobně nižší.

Šperk zhotovený plátováním ("gold filled") 14 karátovým zlatem není kvalitativně absolutně srovnatelný se šperkem, který je 14 karátovým zlatem pouze potažen - pozlacen. Je v něm přibližně 100x více zlata než v parametrově shodném pozlaceném kusu. Zlatá vrstva je obvykle 50x až 100x mohutnější ve srovnání se zlacením.

Plátovaný šperk vypadá a nosí se stejně jako ryzí zlato, je velmi odolné proti opotřebení a při normálních podmínkách nošení vydrží po celou dobu existence výrobku.


Plátovaný šperky jsou dražší než stříbro, ale nesrovnatelně levnější než zlato, přestože je pouhým okem k nerozeznání (nemá příslušný punc) s vlastnostmi pravého zlata.

2) pozlacené a postříbřené

V naší stálé nabídce máme povrchově postříbřené měděné šperky, pozlacené stříbrné i měděné prstýnky, přívěsky, náramky. Šperky jsou povrchově zušlechtěny většinou 9, 12, 18 karátovým zlatem bílé, žluté či růžové barvy.Tyto šperky prodáváme za cenu, která je u nás běžná pro bižuterii.

3) levné bižuterní šperky

V této kategorii  se především specializujeme na náušnice, přívěsky, náramky vyrobené z tzv.: "tibetského stříbra" či "anglického cínu", což je bižuterní slitina stříbrné barvy.

Dále nabízíme šperky z neušlechtilých kovů či bižuterních slitin, které ovšem neobsahují nikl ani olovo a nezpůsobují alergické reakce.

Kameny v našich špercích

Kameny zasané v klenotech, které nabízíme v našem obchodě, zaujmou nejen svou krásou, ale mj. zajisté i příznivou cenou. Je to tím, že se v 98% případech jedná o následující dva případy:

A. Rekonstruované kameny

Vyrábí se slisováním úlomků přírodních drahých kamenů, které zbyly např. po broušení jiných šperků.

B. Krystaly

Jedná se o napodobeniny drahých kamenů, které mají stejnou barvu a výbrus jako polodrahokamy. Pouhým okem jsou od pravých kamenů k nerozeznání.


Upozornění:

Šperky a bižuterie prodávané v tomto e-shopu, nejsou šperkem ve smyslu zákona č. 539/92 Sb. o puncovnictví a zkoušení drahých kovů. Zde se většinou jedná a šperkařskou slitinu obecně známou pod označením tzv.: tibetské"stříbro" ( kde stříbro - Ag- tvoří  v obsahu v  slitině méně než 30%) či o šperky s bižuterním jádrem, které mají zušlechtěný povrch nízkokarátovými kovy. Tzn: o 9, 12 a 18 karátové zlato či stříbro.

Dále prodáváme bižuterii. Pojem bižuterie zahrnuje šperky, galanterii či jiné ozdobné oděvní doplňky, vyráběné z kovů, skla, z organických materiálů jako jsou  kůže, suché plody či dřevo, nebo ze syntetických materiálů (s výjimkou zlatnických předmětů z drahých kovů) a drahých kamenů.